Elhunyt Takács Antal párbajtőr edzőnk, aki rengeteget tett az UTE öttusázóiért, megtanítva őket a párbajtőr vívás fortélyaira.
Ráadásul az utóbbi években már nem csak velük, de vívóinkkal is sokat foglalkozott, Tóni bácsi rendszeresen adott nekik is iskolákat a vívótermünkben.
Ameddig egészsége engedte, részt vett szakosztályunk programjain, eseményein, és megbecsült tagja volt közösségünknek.
Emlékét örökre őrizni fogjuk!

Az alábbiakban az UTE Öttusa szakosztályának közleménye olvasható:
Takács Antal vívómesterünk, hosszantartó súlyos betegség után, 82. életévében eltávozott közülünk.
Tóni bácsi egykor a világbajnok vívók Stefanek Gertrúd és Székely Zoltán valamint a csapatban világbajnok öttusázó, Bauer Blanka edzője volt.
1957-ben a Vasasban kezdett tőrvívóként, mesterei Tilli János és Forró Sándor voltak, hamarosan már junior válogatott, majd 1968 és 1972 között felnőtt válogatott kerettag lett.
1967-ben végzett a Testnevelési Főiskolán, évfolyamtársai voltak többek között Balczó András, Marót Péter és Szlovenszky Lajos.
1975-ben befejezte a versenyzést és megkezdte edzői pályafutását a KSI-ben, ahol Szombathelyi Tamás és Szijj Károly voltak a tanítványai. Később az Újpesti Dózsában dolgozott, tanítványai voltak Székely Zoltán, Pethő László, Udvarhelyi Gábor, Gellei István, Diera Ferenc párbajtőrvívók.
1988-ban a szöuli olimpián Stefanek Gertrúddal, Székely Zoltánnal és Hegedűs Ferenccel vett részt, Gertrúd a csapattal bronzéremmel tért haza.
1989 októberében Németországba szerződött egy évre, az egy év 30 sikerekben és elismerésben gazdag év lett.
Visszatérése óta elsősorban öttusázókkal foglalkozott, de a vívó szakosztályban is segédkezett.
Köszönünk mindent Tóni bácsi, nyugodj békében.